Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi

Aday Öğrenci

Değerli Arkadaşlar;

Adını Milli Mücadelemizin remz şahsiyeti, düşmana ilk kurşunu sıkarak istiklalimizin fitilini ateşleyen Sütçü İmam’dan alan Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi, eğitim-öğretim hayatına başladığı 1992 yılından bu yana bilim yolunda emin adımlarla ilerleyen, bölgemizin ve şehrimiz Kahramanmaraş’ın en gözde kurumlarından biridir.

Türk Milletinin tarihi tecrübesi ve toplumsal birikiminden aldığı ilhamla çağın gerektirdiği yüksek standartlarda eğitim vermeyi gaye edinen üniversitemiz; mensup olduğu toplumun değer yargılarına bağlı, özgür düşünce yapısına sahip, araştırmacı, yeniliklere açık, çalışkan, üretken, girişimci ve lider bireyler yetiştirmeyi en önemli vazifesi olarak bilmektedir.

Üniversitemizde 13 fakülte, 3 yüksekokul, 3 enstitü, 7 meslek yüksekokulu, rektörlüğe bağlı 5 bölüm, 25 uygulama ve araştırma merkezi ile 1 sağlık uygulama ve araştırma hastanesi bulunmaktadır.

Üniversitemiz; günümüz teknolojisi ile donatılmış derslik ve modern laboratuvarları, kablosuz internet ağı, yarı olimpik yüzme havuzu, açık ve kapalı spor tesisleri, kafeterya ve alışveriş merkezleri, 70 öğrenci topluluğuyla yılda 400’ü aşan akademik, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetleri, sosyal yaşam alanları, barınma ve ulaşım kolaylığı ile güvenli, gelişmiş ve kaliteli eğitim hayatının kapılarını açmaktadır.

Geleceğimizin teminatı siz değerli gençleri üniversitemizde görmek ister, huzurlu ve başarılı bir eğitim-öğretim hayatı geçirmeniz için bütün gayretimizle çalıştığımızı bilmenizi isterim.