Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi

Aday Öğrenci


Prof. Dr. Burcu ERŞAHAN

İlk-orta-lise eğitimimi TED Ankara Kolejinde tamamladıktan sonra Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi İşletme Bölümünde fakülte ikincisi, bölüm birincisi olarak tamamladığım lisans eğitimimden sonra okulumda yüksek lisans eğitimimi tamamlayarak Selçuk Üniversitesi İşletme/Yönetim Organizasyon Bölümünde doktora eğitimimi aldım.2009-2014 yılları arasında KSÜ İİBF’de Dr. Öğr. Üyeliği, 2014-2020 yılları arasında Doç. Dr., 2020 yılında Ocak ayında almış olduğum profesörlük unvanım ile birlikte yirmi dört farklı idari alanda görev alarak, projeler ,  makaleler hazırlayarak bilimsel ödüller almış eğitimci olarak KSÜ İİBF’de Fakülte Kurulu Profesör Temsilciliği görevini yapmaktayım.

Eğitim hayatıma büyük katkılarından dolayı bütün hocalarıma saygılarımı sunarım
Doç. Dr. Fatih  TİYEK

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi İlahiyat Fakültesine 1998 yılında kayıt oldum. 2002 yılında da fakülte birincisi olarak mezun oldum. KSÜ'de almış olduğum eğitim sayesinde başarılarla dolu bir hayata atıldım. Mezuniyetin hemen akabinde sadece Ankara Üniversitesinde yapılan Tezsiz Yüksek Lisans programına Türkiye geneli bütün İlahiyat öğrencilerini geçerek birinci sırada girmeye hak kazandım. 2003 yılında yapılan KPDS’de Türkiye 788. si olarak öğretmenliğe atandım. Başarılı bir eğitim sürecinin sonunda bir yandan öğretmenlik mesleğini icra ederken bir yandan da lisansüstü eğitimime devam ettim. 2008 yılında Yüksek Lisansı, 2014 yılında Doktorayı tamamladım. Kitap olarak basılan doktora tezim KURAMER tarafında 2016 yılında Kur'an'ı anlamaya katkısından dolayı ödüle layık görüldü. 2015 yılında mezun olduğum fakülteme öğretim üyesi olarak atandım. 2019 yılında da doçent unvanını aldım. Halen hem doçent kadrosunda öğretim üyesi üniversiteme gururla hizmet etmekteyim.
Bursa Bölge Adliye Mahkemesi Hâkimi Şehmus ERNAS

Kahramanmaraş Cumhuriyet Savcısı iken KSÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi Ana Bilim Dalında Tezli Yüksek Lisans yapmak nasip olmuştu. Hukuk ile ortak alanları bulunun bu dalda akademik çalışma yapmama katkı sunun değerli hocalarıma teşekkür ediyorum. Vefat edenlere Allah’tan rahmet, görevi başında olanlara çalışmalarında başarılar diler, saygılar sunuyorum.
Ağrı/Taşlıçay Kaymakamı Murtaza ERSÖZ

İlk ve ortaöğretimini Mardin’de tamamladım. Lisans eğitimini ise 2009 yılında Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünde tamamladım. Yüksek lisans eğitimini de 2011 yılında aynı üniversitenin Kamu Yönetimi Ana Bilim dalında tamamladım. 2010 yılından itibaren Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Hukuk Müşavirliğinde görev yapan Kaymakamımız 2015 yılında İçişleri Bakanlığınca açılan Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak Kahramanmaraş Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti. 2019/268 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile 02.09.2019 tarihinden itibaren Ağrı İli Taşlıçay Kaymakamı olarak görevine devam etmektedir.  


Dr. Öğr. Üyesi Ali TEHCİ

Üniversite eğitimime 2002 yılında Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesinde başladım. Üniversiteden mezun olduktan sonra bir devlet üniversitesine kamu personeli olarak atandım. İlerleyen yıllarda yüksek lisans ve doktora eğitimimi tamamladım. Şu an ise bir devlet üniversitesinde öğretim üyesi olarak çalışma hayatıma devam etmekteyim. Mezun olduğum yıldan itibaren gerek fiziki gerekse akademik kalitesini her geçen gün daha da yükselttiğine şahit olduğum Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi mezunu olmaktan onur duyuyorum.

SAYILARLA ÜNİVERSİTEMİZ

37744

Öğrenci

98928

Mezun

1272

Akademik Personel

1256

İdari Personel

272

Aktif Program

30

Öğretim Elemanı Başına Öğrenci

157869

Kütüphane Kaynağı